HAKKIMIZDAKURULUŞ


Şirketimiz Nisan 1990‘da faaliyete başlamıştır. Eshot’un sermaye payı olarak devrettiği 29 adet 5.90 MAN marka otobüslerle ilk seferlerine başlayan şirketimiz , 1990 yılında  BMC A.Ş’den alınan 10 Adet Fatih marka otobüs ve  25 Adet Ikarus marka otobüs alımları ile filosunu genişletmiştir. Şirketimiz, kuruluşunun ilk yıllarında Metropol alanı dahilinde akaryakıt istasyon işletmeciliği, gaz servisi hizmeti,  otopark isletmeciliği hizmetleride vermiştir.  Filonun ve faaliyet alanının genişlemesi ile İzmir’in çeşitli semtlerinde atölye ve garajlar kurulmuştur. Kuruluşta ortağımız Eshot Genel Müdürlüğünün sermaye payı olarak aktardığı otobüslerle faaliyete başlayan İzulaş; bugün 483 otobüs ile Tuna Mah. Fatih Cad. No:91/9 C Blok Bornova / İZMİR adresinde hizmetlerine devam etmektedir.KURULUŞ  AMACI


3030 sayılı Yasa’nın verdiği yetkiye dayanılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT Genel Müdürlüğü’nün de ortağı bulunduğu İZULAŞ, İçişleri Bakanlığın’dan aldığı yetkiyle kent içi Toplu Ulaşım Hizmetini yürütmektedir. ESHOT’ la eşgüdüm içinde yapılan bu hizmetin temel amacı, kent içi ulaşımın en iyi seviyelere çıkarılması olduğu bir gerçektir.
İZULAŞ AŞ; bir toplu ulaşım şirketi olmakla birlikte, kamu hizmeti yürüten ve kamu yararını ön planda tutan bir hizmet anlayışına sahiptir. Bu hizmet anlayışı gereği, yapmakta olduğu ulaşım hizmetinin asil amacı İzmir halkının sosyal konumunu geliştirerek sorunsuz  bir kent içi ulaşımını gerçekleştirmektir.