Eğitim ProgramıPSİKOTEKNİK EĞİTİMİ


Şoförlerimiz, periyodik olarak  psikoteknik laboratuvarlarında eğitilerek teste tabi tutulmaktadır.  Söz konusu testleri başarıyla tamamlayan  şoförler,  idaremizce işe başlatılmaktadır.

 

     

 

Eğitimden geçen şoförlerimiz yolcularla daha iyi iletişim kurmakta, araç trafiğinde daha dikkatli olmaktadır. Şimdiye kadar Ege Üniversitesine bağlı EBİLTEM tarafından şoför personellerimize  eğitim verilmiştir.


FAYTON SÜRÜCÜLERİNE İNGİLİZCE EĞİTİMİ
 

Yerli ve yabancı turistlerle rahat iletişim kurabilmeleri için sürücülere bir ay boyunca “İngilizce” ve “Davranış Eğitimi” dersleri verildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi eğitmeni Sedef Uzgören’den turistlerle iletişim becerisi, kurum içi davranış biçimi, öfke yönetimi, duygu kontrolü ve konuşma becerisi eğitimi alan faytoncular, eğitmen Şinasi Şentürk’le birlikte de İngilizce öğrendi. İnteraktif şekilde gerçekleşen eğitimlere 33 faytoncu katıldı.  İZULAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen sertifika töreninde sürücülere sertifikalarını İZULAŞ Genel Müdürü Reha Pekerten verdi. 

 

      

 

TEKNİK EĞİTİMŞirketimizde çalışan teknik personele şanzıman eğitimleri tedarikçi firmalar tarafından verilmektedir.

 

       İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ SEMİNERLERİİş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı tarafından198 personelimize eğitim  verilmiştir.

 Sertifikalı Temel Yangın Eğitimine 20 personelimiz , sertifikalı Temel İlk yardım eğitimine 77 personelimiz katılarak İl Sağlık Müdürlüğü onaylı sertifika almaya hak kazanmıştır.

 

      


İZULAŞ YENİ OTOBÜS EĞİTİMLERİNE BAŞLADI


İZULAŞ filosundaki araçları gençleştirmeye devam ederken, şoför eğitimlerine de hızlı bir şekilde başladı. Filosuna yeni kattığı araçların teknik özelliklerini içeren eğitimler, OTOKAR Firması Yetkilileri tarafından verildi. 19 Mart 2013 ‘de başlayan ve 3 gün süren eğitimlere toplam 126 Şoför katıldı. Eğitime katılan tüm şoförlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.


     
 
     

 
Yeni araç eğitimlerine önümüzdeki dönemde de devam ederek, tüm İZULAŞ Şoförlerinin İZULAŞ’ın filosuna yeni katılan araçlar hakkında bilgi sahibi olması sağlanacaktır.